פילאטיס - מאמרים וסיפורי בוגרים
ריאיון עם בוגרת קורסי מדריכות מכשירים, שרון כינורי

 

 

ישבנו לקפה עם שרון שסיימה ממש עכשיו את קורס מכשירים...


 איך נחשפת לעולם הפילאטיס?


כבר כילדה בגיל 12 נחשפתי לשיעורי פילאטיס מזרן כחלק מלימודיי בבית ספר למחול, ובגיל 15 אמא שלי התחילה להתאמן בסטודיו מכשירים ביישוב שגדלתי בו, אבן יהודה, למעשה הלכתי בעקבותיה. התאמנתי במשך שנים ונהניתי מכל רגע. 

מאוחר יותר אובחנתי כחולת פיברומיאליגה (בעברית דאבת), מחלת כאב ראומטית. 

היום אני מרבה לעסוק בספורט כחלק מהתכנית הטיפולית שלי. בין היתר ריצה, אימונים פונקציונאליים, יוגה וכמובן פילאטיס מכשירים. 

 

מה הביא אותך להחלטה ללמוד קורס מכשירי פילאטיס? 

תמיד הייתי פעילה גופנית, במשך תקופה חשבתי ללמוד משהו שקשור לאימון גופני, ואחרי התבלטויות מצאתי את עצמי בקורס פילאטיס. אפילו אמא שלי עודדה אותי ללמוד פילאטיס והיום זה מאוד ברור לי: 

!make your passion your profession 

מרגע שהתחיל הקורס היה ברור לי שזה המקום הנכון עבורי ומצאתי את הייעוד שלי. 

 

איך היית מתארת את תקופת הקורס? 

בחרתי לעשות את קורס המכשירים המרוכז בקיץ. האינטנסיביות של הקורס גרמה לנו כקבוצה לעבור תהליך מאוד משמעותי יחד, באווירה אינטימית. הוקסמתי והתרשמתי מרמת המקצועיות של צוות בית הספר, היחס האישי והליווי. במיוחד מה שהוטמע אצלי חזק ביותר זה החיבור לשיטה הקלאסית. כמתאמנת לאורך השנים, וגם כסטודנטית לקורס מזרן בבית ספר אחר, הכרתי את התרגילים עם מודיפיקציות ווריאציות. דווקא מקום הכבוד לשיטה הקלאסית על כל רבדיה, הדיוק וההעמקה לתוכה, פתחה בפני עולם של אפשרויות והתאהבות אמיתית. אני אפילו מתגעגעת קצת לתקופת הקורס... 

 

איך את מיישמת את הסיפור האישי שלך על המתאמנים שלך? 

אני מנסה להעניק למתאמנים שלי תחושה של ריכוז ושליטה, אלו עקרונות שמאוד מדברים אליי מהשיטה, חיבור בין גוף ונפש, כניסה לשיעור קודם כל צריכה להתלוות לתחושה של נוכחות כאן ועכשיו, התרכזות אל עצמי. להיות קשוב ונוכח עם הגוף יותר חשוב מהתרגול עצמו. 

 

מה תכניותייך לעתיד המקצועי?

קיבלתי החלטה לאחרונה לנסות להתקבל לשנה הבאה ללימודי פיזיותרפיה. אין לי ספק כי צוות בית הספר, במיוחד יעל זאבי, שהיתה גם המנטורית שלי השפיעו עלי והיוו השראה עבורי. אני רואה את עצמי מתפתחת בתחום השיקומי ומשלבת את מקצוע הפיזיותרפיה עם עולם הפילאטיס. 

אני יודעת שאני רק בתחילת דרכי, אבל רואה בקמפוס שיאים בית מקצועי וגאה להיות כבר חלק מקהילת הבוגרים. 

 

 

 זרקור על מדריכה- ליטל בלגוטין זוהר

>>

סיפור חצי אישי לקראת החג מהדר שוורץ

>>

זרקור על המדריכה- מיה פקמן

>>

מהו הדבר הכי חשוב שאתן עושות?

>>

סיכום אירוע החורף של בית הספר לפילאטיס

>>

Powered by Artvision | Truppo Websites