חיפוש

בלוג

איך לשנות את עמדת העבודה במשרד או בבית, כך שתהיה ידידותית לגוף?

איך לשנות את עמדת העבודה במשרד או בבית, כך שתהיה ידידותית לגוף?
5 ביוני 2019 על ידיאנה אוסטרובסקי

חשוב לקרוא ובעיקר- חשוב ליישם!!

כולנו מבלים חלק מהזמן שלנו מול מחשב. חלקנו מבלים שם המון שעות מדי יום. דבר אחד משותף לכולנו- מדריכי פילאטיס, מנהלים, אנשי היי- טק- אחרי כמה שעות מול המייל הגוף סובל… הגב התחתון נוקשה, השכמות שורפות, הצוואר כואב והעיניים עייפות.

אנחנו יוצאים מהמשרד והולכים לשיעור פילאטיס/ יוגה/ טיפול פיזיותרפיה כדי שאלה יעזרו לטפל בכאבים ולמחרת בבוקר חוזרים לאותה סביבת עבודה- גב נוקשה, שכמות שורפות ועוד ועוד. הדבר נכון גם מנקודת המבט של המדריכים- אנחנו מקבלים מתאמן שסובל מהגב או הצוואר, מנסים לעזור לו, משתמשים בכל הידע והניסיון שלנו והוא ממשיך לחזור עם כאב. מתסכל לא?

החדשות הרעות הן שאי אפשר לצפות ששעה או שעתיים של פילאטיס בשבוע יתקנו נזקים של 8-9 שעות ביום. זה יכול לעזור, להקל, אבל זה פשוט "לא כוחות".

החדשות הממש טובות הן שאפשר בקלות ובזול לשנות את עמדת העבודה במשרד או בבית כך שתהיה ידידותית הרבה יותר לגוף (וכן, גם לנפש):

  1. יש למקם את מסך המחשב כך שהשליש העליון שלו יהיה בדיוק בגובה העיניים. ניתן להוסיף ספר עבה מתחת למסך על מנת להגביהו. בכך תמנעו מאמץ מיותר לעיניים וכאבי צוואר. המרחק מהמסך- מרחק יד ישרה.
  2. יש לשבת מול המסך ולא בזווית (המחשב נמצא במשרדים רבים בפינת השולחן כך שיש לסובב את הגוף כדי לפנות אליו).
  3. כיסאות משרדיים הם על פי רוב מתכווננים- כוונו את הכיסא כך ששתי הרגליים יהיו מונחות על הרצפה או על משטח יציב למניעת כאבי גב. הברכיים צריכות להיות בזווית של 90 מעלות על מנת לאפשר זרימת דם טובה לכפות הרגליים.
  4. המקלדת צריכה להיות ממוקמת בעומק השולחן כך שהאמות והמרפקים ינוחו על השולחן עצמו ואילו כפות הידיים יגיעו את המקלדת בזוית ישרה ללא סטיות לצדדים. הקפידו ששורשי כף היד יצופו באוויר ולא ישענו באופן קבוע על קצה המקלדת או על השולחן. מגש למקלדת הוא נהדר כיוון שהוא נמוך יותר מהשולחן ומאפשר זווית נכונה של המרפקים אך יש לשים לב כי הוא אינו "יושב" על הירכיים ומפריע לזרימת הדם.
  5. אם אין אפשרות למקם נכון את המקלדת בשל מידות השולחן- הקפידו כי הכתפיים נחות במקומן והמרפקים בזווית של 90 מעלות. המקלדת תהיה ממוקדת בדיוק מול כפות הידיים כך שיגיעו אליה בקלות וללא זווית. האותיות "י" ו- "ע" במקלדת צריכות להיות מול מרכז הגוף שלכם.
  6. הכיסא אמור להיכנס בקלות מתחת לשולחן על מנת לאפשר את מיקום המקלדת והמסך. כיסאות משרדיים רבים מצוידים במשענות לידיים המונעות מהם להתקרב לשולחן. המשתמש נאלץ להתכופף לפנים על מנת להגיע למקלדת. על כן, גם אם הבוס פירגן לכם כיסא יקר ומכובד, בקשו להישאר בכיסא הסטודנט הפשוט, המתכוונן וללא הידיות.
  7. שבו עם הגב צמוד למשענת הכיסא, אם המשענת אינה מותאמת בצורה טובה הכניסו כרית קטנה. משענת הכיסא צריכה להיות ממוקמת כך שהבליטה התחתונה שלה נמצאת בדיוק באזור הגב התחתון ולא למעלה או למטה ממנו.
  8. יש לקחת הפסקות של מספר דקות כל חצי שעה ולבצע מתיחות עדינות לצוואר, לכתפיים ולגב

מצורף לינק לקטע וידאו של שתי מומחיות בריטיות (ממש "סופר נני" של ארגונומיה)-

מומלץ לצפות ולקבל מושג עד כמה זה קל ופשוט לשמור על הבריאות…

במידה אתם סובלים ממרפק טניס או פציעות במרפקי היד עקב פעילות מאומצת או ישיבה לא נכונה במשרדיכם, תבקרו באתר של ד"ר ארז אבישר למציאת פתרון לבעיה.

חזרה לבלוג

מאמרים באותה קטגוריה

כל הזכויות שמורות © לקמפוס שיאים באונ’ תל-אביב 2018 Sogo Digital ui & ux development Sogo Digital
נגישות