חיפוש

בלוג

ביצועים או אסתטיקה ? – ירדן שביט

ביצועים או אסתטיקה ? – ירדן שביט
4 באוגוסט 2019 על ידיMichal

בגיל 8, אבא שלי רשם אותי לחוג קראטה. כבר בשניה הראשונה ידעתי שיש לי אג'נדה מאוד ברורה, החינוך למצוינות היה שם מהתחלה. חינכו אותי להתמקד בדרך, בביצועים, הרבה מעבר להצלחה. לא זכור לי שעניין אותי כל כך איך נראית, כולנו היינו בחליפה, ולמה שיש מתחת לא היה מקום. כולנו היינו שווים, ההבדל היחידי בינינו היה בכמות הזיעה על המזרן. ואני הזעתי המון.

 לאט לאט גדלתי, והתברר לי שיש בנות בחטיבה שנראות הרבה יותר טוב ממני, רזות, שיער ארוך, רגליים קטנות דקות, ידיים עדינות ובכלל, לא כמוני.

וככה זה המשיך, לטלוויזיה, למגזינים (פעם לא היה אינסטגרם) – והפכתי לזו שצופה המון בFashion TV ומקללת את אותן דוגמניות על הגזרה.

לאט לאט הביצועים כבר פחות עניינו אותי, ניסיתי לרדת במשקל במודע שזה אפילו יכול לפגוע בתחרויות שלי, בהישגים, בעבודה הקשה על המזרן ובדבר שחינכו אותי יותר מכל – למצוינות. התחלתי לספור קלוריות, לרוץ בוקר ולילה – כדי לשרוף את אותן קלוריות, ובקיצור, חיי החלו לחוג סביב הרזון המיוחל.

לאחר חצי שנה ירדתי 10 קילו, הייתי המאושרת באדם. אבל חוץ מרזון, לא היה לי כלום. הביצועים שלי ירדו. צנחו. לא היה לי כוח לזוז, בטח שלא להתאמן. כל בעיטה שלי, אגרוף – היה בהילוך איטי, למרות שניסיתי ממש חזק. המאמנים שלי לא הבינו מה קרה ואיך ממקום ראשון בכל תחרות הפכתי להיות ההפך הגמור.

הסיפור הזה נעלם ברגע שאליפות אירופה ועולם היו מונחות על הפרק, כשהבנתי שאני חייבת להתאמן וכדי להתאמן צריך לאכול. אהבתי את הטייל של 'הספורטאית', הגעתי למקומות הגבוהים ביותר שחלמתי – ונהינתי מכל דקה של הגשמה.

חשבתי שזו גחמה של נערה מתבגרת, עניין הרזון. אבל כיום, אני מסתכלת על דברים אחרת. המון שנים התנדנדתי בין טוב לי עם הגוף שלי ללא. רק בשנתיים האחרונות אני באמת רגועה, שמחה ושלווה עם מה שעומד מול המראה.

עם השנים במקצוע, לאחר היכרות רבה עם המון נשים בכל הגילאים – לכולנו יש משהו במשותף.

זה נדמה שאף פעם לא נהיה מרוצות, תמיד משהו קטן יפריע לנו בדרך. הבטן, הכתפיים, הקפל ההוא מאחורי הגב, והשומן בין האצבעות. וזה לא נכון !

האם עצרת לדקה וחשבת, מה יקרה אם תתמקדי בביצועים שלך ? ולאו דווקא באסתטיקה שלך ?

מה יקרה אם תקחי תחום ספורט אחד שאת מאוד מאוד אוהבת, ותפתחי אותו לרמות שלא הכרת ? שבאמת תשקיעי ותתמידי, תתאמצי ותהיי כל כולך בתוך זה – חשבת מה אז ? איך כל האנרגיה שלך תתועל ל'איך אני נהיית יותר טובה היום' ? איך היום אשיג משהו שעוד לא היה לא הצלחתי בעבר ? איך ארים יותר ? אקפוץ גבוה יותר ? אהיה גמישה יותר ? ארוץ מהר יותר ?

איך הכל ינותב לתוך הצלחה גופנית, ולא, באסה אסתטית ?

וכשיבוא היום, שתהיי מחוייבת לתהליך הצלחת הביצועים שלך, ביום הזה – את תיראי נהדר. אני מבטיחה לך. ואם לא, את מוזמנת לצלצל אליי ולקרוא לי שקרנית 😉

חזרה לבלוג

מאמרים באותה קטגוריה

הרשם עכשיו
הרשמה לניוזלטר אנחנו שולחים מדי פעם עדכונים ומידע על קורסים חדשים, תרצו להיות מעודכנים?

      כל הזכויות שמורות © לקמפוס שיאים באונ’ תל-אביב 2018 Sogo Digital ui & ux development Sogo Digital
      נגישות