חיפוש

בלוג

הפילוסופיה של פילאטיס

הפילוסופיה של פילאטיס
10 ביוני 2019 על ידיMichal

הפילוסופיה של פילאטיס- בהשראת ספרו Return to life

הפילוסופיה של ג'וזף פילאטיס, אשר צוטטה במלואה בספרו "Return to Life" בשנת 1945 היא חזון של בריאות ואיכות חיים המלווה את תרגיליו. העקרונות שהנחו את מר פילאטיס הם כלי הכרחי עבור מורים על מנת להעביר את מורשתו ואת הצלחתו של מר פילאטיס הלאה ללקוחותיהם.

3 הקווים המנחים של פילאטיס:

בריאות הגוף והנפש

"Physical fitness is the attainment and maintenance of a uniformly developed body with a sound mind fully capable of naturally, easily, and satisfactorily performing our many and varied tasks with spontaneous zest and pleasure"-p 15

המושג "בריאות הגוף והנפש" מתייחס להתפתחות הגוף, המודעות והרוח בתיאום אלה עם אלה.פילאטיס כתב כי בריאות כזו יכולה להיות מושגת על ידי אימון גופני, תזונה מאוזנת, היגיינה טובה והרגלי שינה טובים, הרבה אור שמש ואוויר צח והשגת איזון בין עבודה לפנאי, הנאה ומנוחה.

מחויבות גופנית מלאה

”To achieve the highest accomplishments within the scope of our capabilities in all walks of life, we must constantly strive to acquire strong healthy bodies and develop our minds to the limit of our ability"-p 15
" Faithfully perform your Contrology exercises only four times a week for just three months… you will find your body development approaching the ideal, accompanied by renewed mental vigor and spiritual enhancement"-p 18

מחויבות גופנית היא משמעת מנטאלית ופיזית, מוסר עבודה, היחס של כל אדם כלפי עצמו וגופו וקיום אורח חיים המסייע להשיג בריאות גופנית ונפשית.

נשימה

"Above all learn to breathe correctly"

הנשימה היא חלק אינטגרלי של תפקוד גופני, המגדילה את נפח הריאות, מגבירה את חמצון הרקמות ומניעה תהליכים פיזיולוגיים אחרים. שאיפה עמוקה שאחריה נשיפה מלאה המרוקנת את הריאות מאוויר מסייעות למערכת הדם להעביר דם עשיר בחמצן לרקמות ולפנות מהן חומרי פסולת. פילאטיס התייחס לפעולת הנשימה כאל "מקלחת פנימית" אשר מביאה להתעוררות והתחדשות מנטאלית ופיזית.

"One of the benefits of Contrology is gaining the mastery of the mind over the complete control of your body"-p 19

פילאטיס קרא לשיטתו Contrology . התנועות הטבעיות המבוססות על הסתכלותו על תינוקות ועל הולכים על ארבע, מבוצעות תחת שליטה רבה של כוח הרצון. הגוף והנפש חייבים לחבור יחדיו באופן אקטיבי על מנת להשיג את התוצאה האמיתית של השיטה.

פילאטיס הנה רצף של תרגילים- כוריאוגרפיות קטנות- אשר ניתן לזהות בהן השפעות משיטות תרגול אחרות- מזחיות או מערביות, חדשות או ישנות. מה שמפיח בפילאטיס את הרוח הייחודית שלו, מה שהופך את התרגילים לאפקטיביים, מה שגורם למתאמנים לצאת בתחושה של חיות, זקיפות קומה, אנרגיה מחודשת- הם העקרונות התנועתיים והפילוסופיים שבבסיס השיטה. בלעדיהם לא ניתן לקרוא לשיטה "פילאטיס":

תנועתיות- Whole body movement

נשימה- Breath

ריכוז- Concentration

שליטה- Control

דיוק- Precision

קצב וזרימה- Rhythm & Flow

התפתחות שרירים מאוזנת- Balanced muscle development

למידע נוסף : לימודי פילאטיס, בקמפוס שיאים.

חזרה לבלוג

מאמרים באותה קטגוריה

הרשם עכשיו
הרשמה לניוזלטר אנחנו שולחים מדי פעם עדכונים ומידע על קורסים חדשים, תרצו להיות מעודכנים?

      כל הזכויות שמורות © לקמפוס שיאים באונ’ תל-אביב 2018 Sogo Digital ui & ux development Sogo Digital
      נגישות