חיפוש

בלוג

השמנת ילדים – תמונת מצב עגומה

השמנת ילדים – תמונת מצב עגומה
10 ביוני 2019 על ידיאנה אוסטרובסקי

הרעה של האסתטיקה הגופנית, שכיחות רבה יותר למחלות כמו סוכרת, אסתמה, יתר לחץ דם ומחלות אחרות, בעיות בתפקוד היומיומי, הסוציולוגי- והפסיכולוגי, ירידה בתפקוד הקוגניטיבי – כל אלו מהווים רק רשימה חלקית של בעיות שקשורות להשמנת ילדים.

מזה שנים ההתייחסות להשמנה בכלל וילדים בפרט, הנה כאל מגיפה, ובשנים האחרונות פורסמו מחקרים רבים בנושא המוכיחים מעל לכל ספק שהמצב הנוכחי בעייתי ומורכב במיוחד.

הדור הנוכחי נולד לתוך מציאות עתירת גירוים ומדיות (טלוויזיה, אינטרנט, משחקי מחשב, מכשירי איייפון מסוגים שונים ועוד) שמרתקים, מושכים ומאתגרים את הילד כך שהמוטיבציה לבצע פעילות גופנית הנה פחותה במיוחד. להלן נקודות לציון בהתייחס להשמנת ילדים בהווה ועם ראיה לעתיד:

לסיכום, השמנת ילדים מהווה תופעה רחבת היקף וללא טיפול מתאים בשנים הקרובות התופעה רק תחריף. חשוב לדעת שבמקומות מסוימים בעולם (לדוגמה בבתי ספר במדינת אילינוי שבארצות הברית) אימצו מודל של ביצוע שיעורי חינוך גופני מובנים בכל ימות השבוע והתוצאות – מצוינות. נצפתה ירידה חדה של מימדי ההשמנה והפחתת המקרים (וחומרתם) של בעיות קשב וריכוז.

ד"ר איתי זיו
לשעבר סגן מנהל קמפוס "שיאים" המועדון לספורט באוניברסיטת תל אביב, אס"א תל אביב, ע.ר.
מומחה לפעילות גופנית ספורט וחדרי כושר.
הוציא לאור את האנציקלופדיה "עוצמות חדשות, כושר במעגל החיים", שהינו מדריך המקיף ביותר שנכתב בשפה העברית והעוסק בתחום הפעילות הגופנית וחדרי הכושר. יחד עם ד"ר דרור שגיא, הוציא לאור את הספר "במשקל הנכון, פעילות גופנית ותזונה מאוזנת השילוב המנצח", ספר העוסק בתחום אורח חיים והשמנה.

חזרה לבלוג

מאמרים באותה קטגוריה

כל הזכויות שמורות © לקמפוס שיאים באונ’ תל-אביב 2018 Sogo Digital ui & ux development Sogo Digital
נגישות