חיפוש

בלוג

סיפורו של עזרא מנגיסטו- משיקום לב למתאמן קרוספיט !

סיפורו של עזרא מנגיסטו- משיקום לב למתאמן קרוספיט !
3 ביולי 2019 על ידיMichal

אני בחור בן 29, סטודנט להנדסת חשמל ואלקטרוניקה ומושתל לב מזה כשנה וחצי .
הסיפור שלי התחיל שנה וארבעה חודשים לאחר השחרור שלי מהצבא ,את שירותי הצבאי העברתי בגדוד 51 של גולני כסמל מחלקה ,
התחלתי להרגיש עייפות חולשה , קושי בנשימה ובעצם בכל דבר בסיסי שכרך מאמץ גופני.
לאחר בדיקה בבית החולים התגלתה אצלי אי ספיקת לב. ב-2009 לאחר חודש וחצי אשפוז הושתל אצלי קוצב לב מסוג ICD וכמובן התחלתי בטיפול תרופתי קבוע, החיים שלי השתנו מקצה לקצה, מלוחם בגולני ובחור פעיל וספורטיבי למטופל לב …

התחלתי את לימודי לתואר הראשון ב HIT ובאמצע השנה השלישית שלי הלב שלי כשל , הגעתי לאי ספיקה של 5% , התאשפזתי בבית החולים והוחלט שאני צריך לעבור השתלת לב , הייתי כשבועיים במחלקת טיפול נמרץ לב עד שהצליחו לייצב את המצב שלי, בזמן הזה הייתה פגיעה בכלל המערכות ובאיברים הפנימיים כמו הכליות והכבד.

מהרגע הזה מתחיל המסע להכניס אותי לרשימת המתנה הכרוכה במספר בדיקות .
המתנתי כחצי שנה באשפוז וברשימת ההמתנה עד שיום אחד ,יותר נכון בנר ראשון של חנוכה סיפרו לי שיש תורם המתאים לי ועברתי ניתוח להשתלת לב.

לאחר ההשתלה הייתי מורדם ומונשם במשך 24 שעות כאשר במהלך ההשתלה היה צורך בשבירת הצלעות וחיבורן בעזרת חוטי ברזל בתוך הגוף, לפני הניתוח שקלתי 75 קילו ולאחר הניתוח שקלתי מעל 90 קילו ולקחתי כמויות גבוהות של סטרואידים.
לאחר שבועיים מהניתוח שוחררתי הביתה ומכאן התחיל השיקום, הבנתי שהדרך חזרה לשגרה ולבריאות היא הספורט, התחלתי בהליכה של 2 קילומטר ביום ולאט לאט עליתי עד שהגעתי ל 10 קילומטר ביום.
לאחר שנה וחודשיים התחלתי לעסוק בקרוספיט. כמובן שההתחלה לא הייתה קלה , רק החימום היה קשה, אך כוח הרצון לחזור לחיים של שגרה ובריאות היה חזק יותר.

כיום לאחר חצי שנה בקרוספיט אני יכול להגיד שאני עושה ריצות , מתח דדלפיט וכל פעילות גופנית אחרת בקלות רבה יותר. העיסוק בספורט ייצב את המדדים שלי כמו דופק ולחץ דם וכיום אני בשיא הכושר , אני בטוח שזה בזכות הספורט במקרה שלי זה הקרוספיט, לא לכולם יש את כוח הרצון לדחוף את עצמם למסגרת ספורטיבית ולכן חשוב למצוא את המסגרת שמתאימה למתאמן ואת המאמנים הנכונים שידרבנו ויובילו להצלחה , אז אל תהיו בכיינים תעשו ספורט , תשאפו לאורך חיים בריא, והכי חשוב תיהנו מהחיים !

חזרה לבלוג

מאמרים באותה קטגוריה

הרשם עכשיו
הרשמה לניוזלטר אנחנו שולחים מדי פעם עדכונים ומידע על קורסים חדשים, תרצו להיות מעודכנים?

    כל הזכויות שמורות © לקמפוס שיאים באונ’ תל-אביב 2018 Sogo Digital ui & ux development Sogo Digital
    נגישות