חיפוש

קורס מדריכי חדר כושר – קורס מאמני כושר ובריאות (חוק הספורט)

הפוך להיות מדריך חדר כושר מוסמך ולחולל אורח חיים בריא באנשים

בתחום התחרותי והמתעדכן מדי בוקר של קורס מדריכי חדר כושר, בוגרי קמפוס שיאים בולטים בשטח בזכות המקצועיות הנרכשת במסגרת הלימודים.
הסגל המקצועי בקורס מדריכי חדר כושר של הקמפוס מורכב מאנשי המקצועי הטובים ביותר בתחום, הפועלים מאחורי הקלעים על מנת להעניק לכם את ההכשרה המקצועית והחומרים המעודכנים ביותר של עולם חדרי הכושר ואורח החיים הבריא.
אנו בשיאים מאמינים שלאימון כושר מקצועי, יש את היכולת לשפר את בריאות המתאמנים, להשיב להם או לשמר את איכות חייהם הטובה וזו הסיבה שתכנית הלימודים מבוססת על כך שלהיות מדריכים מקצועיים זה אומר להכיר את המתאמנים שלכם, היכולות הפיזיות שלהם אבל לא פחות חשוב – את המגבלות שלהם.
להיות מדריך חדר כושר מוסמך זה לבנות את סרגל המאמץ המתאים לכל אחד, ולהתאים לו תכנית אימון יעילה ובטוחה.
אם גם אתם שוקלים לצאת לדרך מקצועית כמדריכי כושר בשיאים, מצפה לכם חווית לימודים מעשירה המעניקה כלים להדרכה של טווח גילאים רחב, מתאמנים בעלי צרכים מיוחדים וספורטאי עלית המעוניינים להזניק את היכולות המקצועיות שלהם בעוד רמות מעלה. קורס מדריכי חדר כושר של שיאים הוא תחת חוק הספורט בישראל.

על הקורס ועל היום שאחרי

 מבנה קורס מדריכי חדר כושר 

הלימודים נחלקים לשני נושאים:

 1. גוף האדם ותפקודו (מדעים): אנטומיה, פיזיולוגיה ותזונה (89 שעות)

חלק זה עוסק בבסיס הידע הנדרש לגיבוש הרציונל האימוני לצורך יישומו בפועל

 • 72 שעות – מבנה מערכות הגוף ותפקודן
 • 17 שעות – תזונת האדם במנוחה ומאמץ

 

 • לימודי המדעים כוללים 89 שעות (17 מפגשים)- מקוון.
 • מבחנים יערכו במתכונת פרונטלית בלבד.
 • יש חובת נוכחות בשיעורים המקוונים.

 

 1. מדעי הכושר הגופני, הבריאות, התנועה והאימון (166 שעות)
 • 96 שעות – כושר גופני ובריאות: עקרונות האימון/מרכיבי הכושר / חימום / גמישות/ יציבה ושיווי משקל / קוארדינציה/ אימון התנגדות / אימון סבולת.
 • 70 שעות – תכנון אימון והדרכה במכון כושר – משקל גוף והרכבו / אימון קטינים ומתבגרים / אימון קשישים / אימון נשים בהריון / אימון בעלי מוגבלויות / שיטות אימון ואמצעי אימון נוספים / ניהול ושיווק

 

 היקף השעות בקורס חדר כושר – 255 שעות 

תכנית הלימודים

מטרת קורס מדריך חדר כושר היא להכשיר ולטפח מדריכי כושר גופני ובריאות המחויבים לשרת ציבור מתאמנים רחב באמצעות הקנייה של ידע ומיומנות במלאכת ההדרכה והאימון במכוני הכושר ובמסגרות השונות.

התכנית נועדה להכשיר מדריכים הרואים במלאכתם שליחות ופועלים מתוך מתן כבוד למתאמנים ולעמיתים, והשומרים על כללי האתיקה, המקצועיות והחוק.

התכנים של תכנית הלימודים כוללים ידע בסיסי אודות מבנה גוף האדם ותפקודו במצבי בריאות ובמצבי חולי והקניה של כלים מתודיים ומעשיים לאימון הכושר הגופני והאיתנות הנפשית באוכלוסיות שונות ובמצבי בריאות וסביבת אימון שונים. תכנית הלימודים נותנת מענה להגדרת תפקיד מדריך חדר הכושר כבעל יכולת לתכנן, לאמן ולעדכן יחידות אימון ותכניות אימון בטוחות ויעילות במכון הכושר, שיסייעו למתאמנים להשיג את יעדיהם הבריאותיים והתפקודיים.

על המדריך להיות בעל ידע בתחום האימון בנושאים של פילוסופיה ואתיקה, בטיחות ומניעת פציעות, גדילה והתפתחות, כושר גופני, הדרכה ותקשורת, ניהול וארגון והערכה.
על המדריך להיות:

– בעל יכולת קוגניטיבית ומעשית להדריך, באופן עצמאי, בצוות ותחת פיקוח, מתאמן יחיד וקבוצת מתאמנים בעלי מגוון מאפיינים.
–  בעל יכולת הדרכה במגוון אמצעי אימון, שיטות אימון ואמצעים טכנולוגיים עדכניים, בסביבה פתוחה ומובנית.
–  להכיר את תחומי תפקידו ואחריותו המקצועית ולפעול בשיתוף עם בעלי מקצוע הקשורים לעבודתו, מתחומים שאינם בתוקף תפקידו או סמכותו.

– תכנית לימודים זו מיועדת להקנות ידע ומיומנות לפיתוח יכולות ההדרכה והאימון של המדריך בתחילת דרכו במכון כושר. התכנית של קורס מדריכי כושר אינה מקנה ידע והתמחות בתחומים מיוחדים. לכן, על המדריך להרחיב את ידיעותיו, בלימודים פורמאליים ולא פורמאליים, להתעדכן ולהתפתח מקצועית בתחום האימון בעקביות ובמהלך כל הקרירה המקצועית.

בתכנית, ניתן דגש על התאמת תכנים להכשרת מדריך, שתפקידיו הם:

1. הבטחת המתאמן ושמירה על בריאותו.
2. הדרכת אימון מקצועי, איכותי ויעיל.
3. התאמת פעילות גופנית וסביבת אימון מהנה ובהתאם ליכולות המתאמן ולמטרותיו.

חובות בקורס מאמני כושר

מבחן יכולת כוח– מבחן זה בא לבדוק האם הסטודנט עומד ביכולת כוח מינימלית ב- 5 תרגילים- דד ליפט, סקוואט, לחיצת חזה, לחיצת כתף, משיכה, המשקל יקבע לפי הגובה.

מבחן יכולת אירובית– מבחן זה בא לבדוק האם הסטודנט עומד ביכולת אירובית של ריצה רצופה במשך 32 דקות: 4.8 ק"מ לגברים, 4.4 ק"מ לנשים.

כתנאי להסמכתו יידרש בוגר הקורס לעמוד בכל הדרישות הלימודיות בקורס: נוכחות חובה של 80% לפחות בכל תת פרק לימוד, הגשת מטלות, תרגילים, עבודות, בחנים ומבחני גמר עיוניים ו/או מעשיים (בכל אחד מתת פרקי הלימוד בקורס). מבחני הגמר המעשיים יכללו הערכת ידע, טכניקת ביצוע, תכנון והדרכה. ציון המעבר בכל אחד מפרקי הלימוד ותת- פרקי הלימוד הינו 70.

תעודה והיום שאחרי

לסטודנטים שיעמדו בכל דרישות הקורס תוענק תעודת מדריך לכושר גופני ובריאות וקטינים מגיל 6 מטעם קמפוס שיאים המועדון לספורט באוניברסיטת תל אביב- אס"א תל אביב (ע"ר)

תעודת מאמן הכושר תוענק לחניך בעל תעודת מגיש עזרה ראשונה התקפה במועד מתן תעודת ההסמכה.

תעודות נוספות (שאינן תחת חוק הספורט)

 • תעודת מדריך לרצועות אימון
 • אימון קטלבלס – רמת בסיס
 • עזרה ראשונה בהיקף 28 שעות

היום שאחרי אפשרויות תעסוקה

תעודת ההסמכה מהווה רישיון לאימון גופני. בוגר הקורס יוכל לאמן למטרת כושר גופני ובריאות כל אדם מגיל 6 ומעלה בחדרי כושר, סטודיו, פארק, בבית הלקוח ובאופן פרטי.

 

 

קהל יעד ותנאי קבלה

קהל יעד ותנאי קבלה: קורס מדריכים לכושר גופני ובריאות (חדר כושר) מתאים לקהל שהתאהב בפעילות גופנית, רואה את התחום כחלק בלתי נפרד מחייו, ומעוניין לקרב אחרים אל התחום. היות והקורס מצריך השקעה רבה וקל יותר להשקיע בדבר שאוהבים, אהבה לתחום היא תנאי בלתי נפרד להצלחה בקורס.קמפוס שיאים מכוון לרמה הגבוהה ביותר בהכשרה ומצפה שסטודנט הבוחר ללמוד בו יהיה מוכן להשקיע לאורך כל תקופת הקורס בלימודיו. ההשקעה חייבת לכלול תרגול ואימון בזמנו הפנוי, חזרה על החומר, פתרון דפי עבודה ושיעורי בית, העלאת שאלות בנושא החומרים הנלמדים ורצינות כללית בענייני לימודים.

 

 • על המועמד להציג מסמך רשמי וחתום (עם חותמת רשמית של המקום), על היותו מתאמן פעיל של שנה לפחות במכון כושר
 • מועמד שהינו תלמיד בי"ס יהיה מי שסיים לימודיו בכיתה י"א ויציג אישור בהתאם מבית ספרו (קבלת התעודה מגיל 17 ומעלה)
 • מועמד שגילו מעל 18 חייב להיות בעל 12 שנות לימוד.
 • אישור רפואי- המאשר לאחר קיום בירור רפואי המתאים לדרישות הקורס, כי מצבו הרפואי אינו מונע ממנו מלהשתתף בקורס

מקרים חריגים

 • במידה ולמועמד חסר תיעוד של שנה ניסיון בחדר כושר הוא יוכל להצטרף לקורס כ"חריג" במידה ויעבור ועדת חריגים בראיון הקבלה לקורס.

 

 

קורסים ב- 2024-2025

קורס מדריכי חדר כושר בשיאים קיים ב-4 מסלולי הכשרה:

 • יום לימודים אחד בשבוע – משך המסלול: 10 חודשים, מתאים לאנשים המעוניינים לעבוד תוך כדי הקורס ולהשקיע מזמנם בנושאים אחרים מלבד הקורס. המסלול מאפשר הטמעת החומר באופן היעיל ביותר.
 • פעמיים בשבוע – משך המסלול: 6 חודשים והוא מתאים לאנשים אשר מעוניינים ויכולים לצמצם את משך הקורס לכדי לימודים אינטנסיביים יותר, בעלי נכונות להשקעת שעות תרגול ולימוד מעבר לשעות הקורס כדי להפנים את לימודי המדעים במקביל ללימודי תורת הענף. המסלול מעט לחוץ אך מאפשר עבודה במקביל.
 • המסלול המרוכז-3 ימי לימוד בשבוע, משך הקורס כ-3.5 חודשים. המסלול מאפשר מעט מאוד זמן פנוי מעבר לשעות הלימודים והתרגול. מתאים לסטודנטים בעלי זמינות מלאה ואפשרות למיקוד בלימודים ובתרגול במשך כל חודשי הלימודים.
 • מסלול מרוכז פלוס-4 ימי לימוד בשבוע (קיים רק בקיץ), משך כ-2.5 חודשים. זהו המסלול הקצר ביותר להכשרה אך האינטנסיבי ביותר מבין הארבעה ודורש יכולת לימוד גבוהה. מתאים אך ורק לבעלי זמינות ופניות מלאה למשך כל תקופת הקורס.

לבירור מועדים נוספים לשנת 2024 ו2025 – השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

קורס חדר כושר - תורת הענף 2024-2025

חד"כ 12 מרוכז קיץ
א'+ ג' ערב
16:00-22:30
מועד פתיחה 30/07/24
מועד סיום 19/11/24
חדר כושר 1 מרוכז (כולל מדעים)
א'+ג'+ה'
15:30-08:30
מועד פתיחה 8/09/24
מועד סיום 12/12/24

מדעים 2024-2025

מדעים 8 (מרוכז אונליין)
ב'+ ד' ערב
17:00-22:00
מועד פתיחה 29/07/24
מועד סיום 25/09/24

ההשקעה שלך

שכר לימוד 8600 ש"ח + 410 ש"ח דמי טיפול

 

* דמי הטיפול לא יוחזרו אלא אם התלמיד התקבל והקורס לא נפתח

 *ייתכנו שינויים במועד סיום הקורס

* פתיחת קורס מותנית במס' הנרשמים

* מס' המקומות בקורס מוגבל

 

קורס הטייס של הסמכות מאמני הכושר בישראל !

רוצה שנחזור אליך?

  מלאו את הטופס ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם

  צוות קורס מדריך חדר כושר

  מאחורי כל אחד מהבוגרים שלנו, עומדים אנשי צוות שעשו הכל כדי להפוך אותם למורים והמדריכים הטובים ביותר בתחום, בואו להכיר אותם

  הטבות לסטודנטים

  שווה ללמוד בשיאים!

  תעודת מדריך לרצועות אימון לימוד עקרונות אימון הרצועות מהבסיס 'רפרטואר התרגילים והתאמה לרמות ואוכלוסיות (שווי 300 ש"ח)
  אימון קטלבלס – רמת בסיס קורס יסודות לאימון בקטלבל ואופן הדרכתן ככלי נוסף בארגז הכלים (שווי 300 ש"ח)
  קורס עזרה ראשונה קורס מגישי עזרה ראשונה בהיקף של 28 שעות (שווי 350 ש"ח), בכפוף להנחיות הקורונה- בתיאום מול מינהל תלמידים בלבד
  הנחה בחנות ספידו במרכז הספורט הצטרפות לקהילת הצעות העבודה הסודית בפייסבוק של הקמפוס
  סיוע במציאת עבודה
  מוכר לחיילים משוחררים
  לקורס זה ניתן לשלם על חשבון הפיקדון הצבאי

  חשבנו שיעניין אתכם

  כל הזכויות שמורות © לקמפוס שיאים באונ’ תל-אביב 2018 Sogo Digital ui & ux development Sogo Digital
  נגישות