חיפוש

בלוג

השמנה על מה ולמה? האם אנשים שמנים פשוט אוכלים הרבה?

השמנה על מה ולמה? האם אנשים שמנים פשוט אוכלים הרבה?
4 ביוני 2019 על ידיMichal

ההשמנה אינה פוסחת על אף אחת מקבוצות האוכלוסייה: ילדים, מתבגרים, מבוגרים, קשישים ואף חלק מהעוסקים בפעילות גופנית על בסיס קבוע סובלים מהשמנה. ברמה הגלובלית הבינלאומית היא הוגדרה כמגיפה על ידי ארגון הבריאות העולמי (WHO – World Health Organization).

ועכשיו לשאלה– האם אנשים שמנים באמת אוכלים הרבה?

רבים מכירים אנשים שמנים הטוענים שאין אכילתם מסבירה את מימדי ההשמנה שלהם. טענות כמו: "אני לא אוכל כ"כ הרבה", "אני מאוד אוהב סלט", "אני עושה הרבה ספורט" מתקשות להתיישב עם המציאות הנראית לעין. חשוב להדגיש, כי השמנה היא מחלה (שכן היא מגבירה סיכון לתחלואה נוספת, להידרדרות גופנית ומרעה את איכות החיים אצל השמנים). חישבו לרגע, אם הרופא היה מבשר לפציינט כי הוא חולה במחלת ההשמנה כפי שהוא מבשר על קיומן של מחלות אחרות. השמנה היא אינה מחלה חד גורמית (כמו מחלות זיהומיות). היא מחלה רב-גורמית, ועל כן הקושי הרב בטיפול בה כיום חלה התקדמות בהתייחסות לתופעה זו, ויש לציין כי היא נרשמת בסיכום הרפואי של הרופא המטפל והרפואה הציבורית אף מתחילה לאמץ גישה רב- צוותית ומערכתית לטיפול בתופעה.

עובדות מן המחקר:

מחקר חתך, שהיווה תת מדגם ממחקר מעקב, השווה באנשים בריאים בין צריכת מזון מדווחת בשאלון (FFQ – תדירות צריכת מזון) לבין הפרשה של סוכרים בשתן ב- 24 שעות. ידוע מהספרות כי יש מתאם חיובי בין הפרשה (ליממה) בשתן לצריכה בתזונה. כמו כן, ידוע כי אנשים שמנים נוטים לתת דיווח של מזונות כגון: מתוקים למיניהם.      

המסקנה:

בעוד שברזים קיימת התאמה בין דיווח המזון הנאכל (סוכרים) לבין ההפרשה בשתן (ב24 שעות), לא נמצאה התאמה שכזו בשמנים. סיבה אפשרית (אך לא ודאית): תת דיווח של מזון נצרך (סוכרים).

אומרים שילדים תמיד אומרים את האמת?

בהקשר התזונתי מחקר חתך השווה ילדים רזים לשמנים במאפיינים שונים.      

מסקנה:

בעוד שמדדים אובייקטיביים מעידים על שוני משמעותי ומובהק סטטיסטי בין ילדים שמנים לרזים, אין לכך התאמה בצריכה הקלורית המדווחת, המעידה, לכאורה, כי אין הבדל בצריכה בין הקבוצות.

ועכשיו לתמונה המציאותית והמורכבת יותר:

למרות שניכר כי שמנים אוכלים יותר מרזים, וידוע, כי הם מבצעים פחות פעילות גופנית, חשוב ביותר לסייג ולציין, כי על אף ששמנים אוכלים יותר, השמנתם אינה תוצר בלעדי של אכילה מרובה, אלא של מכלול גורמים אותם נפרט כאן.

סוגיה נוספת שעולה היא סוגיית "הביצה והתרנגולת" או "מה גורם למה": האם השמנה נובעת מגורם זה או אחר או שמא הופעת הגורמים השונים נובעים מהשמנה. האם, מלבד הגנטיקה הקיימת ברקע, האכילה המרובה הביא להשמנה שגרמה לכלל הבעיות האחרות, או שמא גורמים ביולוגיים (כמו, למשל, הורמונים שאינם מאוזנים מעודדים אכילה מרובה) כמו כן נטייה גנטית עשויה לקבוע תגובות של הגוף (והמוח) ע"י מאפיינים אחרים (כמו שונות פיזיולוגית, התנהגות ועוד).

בנוסף, החלוקה בטבלה הבאה היא מטעמי נוחות (הצעה בלבד), אך קיימת אינטראקציה בין כלל הגורמים. בטבלה מוצגים מאמרים בודדים מייצגים מהספרות הרבה בנושא (עם הפנייה למקור להרחבה) ומוצעת התייחסות לגורמים נוספים הנידונים פחות מאלו המקובלים, כמו: השפעות סביבה.

אטיולוגיה של השמנה – השלם גדול מסך חלקיו….   

לסיכום, עלייה במשקל ובאחוזי שומן אינם בהכרח תוצאה של צריכת כמות גדולה במיוחד של מזון. לעיתים הסיבות הן שונות. חשוב לאמץ אורח חיים בריא ולהקפיד במסגרת זו על ביצוע פעילות גופנית בהיקפים ועצימות מתאימים על מנת למקסם את התוצאות ולהשיג מטרת אימון באשר היא ללא פגיעה במסת הגוף הרזה ושינויים בהופעה החיצונית, הבריאות ועוד. יש חשיבות רבה לאחריות הסביבתית של גורמים קובעי מדיניות כמו: עיריות וממשלה בכל הנוגע לרגולציה והגבלות על התעשייה (קראו עוד בנושא "הסל הבריא" של עמותת הדיאטנים ועיתון "מנטה") ו"הנגשת" סביבה מעודדת בריאות בתכנון של ערים ומרחבים ובסביבת העבודה. רוחות של שינוי חברתי כבר ברקע וזו הזדמנות לדרוש סביבה בריאה יותר.

חזרה לבלוג

מאמרים באותה קטגוריה

הרשם עכשיו
הרשמה לניוזלטר אנחנו שולחים מדי פעם עדכונים ומידע על קורסים חדשים, תרצו להיות מעודכנים?

    כל הזכויות שמורות © לקמפוס שיאים באונ’ תל-אביב 2018 Sogo Digital ui & ux development Sogo Digital
    נגישות