חיפוש

בלוג

יתרונות האימון בהריון ואחרי לידה/ לירון ביתן

יתרונות האימון בהריון ואחרי לידה/ לירון ביתן
5 ביוני 2019 על ידיMichal

אז עשית בדיקת הריון ויצאה חיובית? מזל טוב! עכשיו איך ממשיכים להתאמן? אם בכלל? אולי העובר צריך שאמא תנוח?

ומה אחרי הלידה מתי זה בטוח להתאמן? האם אני יכולה לחזור לקפוץ בחבל כרגיל? המון שאלות צצות להריונית/ לאמא הטרייה, בייחוד למתאמנות באופן קבוע.

הנה כמה יתרונות מדוע כן להמשיך להתאמן בהריון וכמה זה חשוב לאחר הלידה.

גם לאחר הלידה, אימון יכול לעזור ליולדת הטרייה המתמודדת עם שינויים הורמונליים קיצוניים.

שמירה על שגרת אימונים בהריון תשמור על חוזק השרירים בגוף, שעוזרת לחזור בהדרגה לשגרת אימונים לאחר הלידה בזמן קצר משמעותי.
חיזוק ושמירה על הגב התחתון – נשים רבות מדווחות בזמן ההריון על כאבים באזור התחתון של הגב. לרוב זה קורה להריונית ששיגרת אימונים זה לא חלק מסדר היום שלה, מאחר וזוקפי הגב שעד כה לא הצטרכו להתאמץ עובדים הרבה יותר קשה עם העלייה במשקל בשל ההריון בייחוד באזור הטורסו. אימון עקבי ומותאם כמובן למצבה של ההריונית וכן לאחר הלידה מפחית משמעותית כאבים באזור זה.
גם לעובר מתאים להיותFIT עוד מהרחם – מחקרים שנעשו לאחרונה החלו לבדוק את הקשר בין אימון בזמן ההריון וההשפעות שיש לכך על העובר וכן לאחר יציאתו לעולם. עוד לא ידוע איך בדיוק זה קורה אבל נמצא שיש קשר חיובי בין הריוניות אשר שומרות על תזונה נכונה ואורח חיים פעיל לבין ילדים הנולדים עם יכולות אירוביות ואתלטיות טובות יותר. כמובן שלצד זה ישנה גם גנטיקה ושאר גורמים סביבתיים.
יציבה נכונה. בזמן הריון אזור הלורדוזה המותנית (אזור המותניים ומטה עד האגן) הופך לרגיש בשל הלחץ הנוצר עליו ככל שההריון מתקדם בשל הבטן שצומחת, המשקל הנוסף שמתרכז באזור אחד וכן העור שנמתח לאותו הכיוון. פעילויות כמו אימון פונקציונלי או יוגה יכולים לעזור משמעותית בשמירה על איזור זה, הפחתה בקשת הגדלה באזור הגב התחתון וחזרה למצב טרום הריון לאחר הלידה מהר יותר.

לכל היתרונות האלה כמובן מצטרפות האזהרות הבאות:

הריוניות יקרות- אז כן לעשות ספורט ! רק טוב יצא מזה 🙂

בברכת הריון מאושר ולידה קלילה !

לירון ביתן- בוגרת שיאים בקורס מורים ליוגה, מאמנת אישית במרכז הספורט באוניברסיטת ת"א במסגרת חוג "מתאמנות עם תינוקות" המיועד לאמהות בחופשת לידה שנפתח במרכז הספורט לאחרונה.

חזרה לבלוג

מאמרים באותה קטגוריה

הרשם עכשיו
הרשמה לניוזלטר אנחנו שולחים מדי פעם עדכונים ומידע על קורסים חדשים, תרצו להיות מעודכנים?

    כל הזכויות שמורות © לקמפוס שיאים באונ’ תל-אביב 2018 Sogo Digital ui & ux development Sogo Digital
    נגישות