חיפוש

בלוג

כך גיליתי את עצמי מחדש בזכות קמפוס שיאים

כך גיליתי את עצמי מחדש בזכות קמפוס שיאים
18 ביוני 2019 על ידיMichal

"אפשר להסביר את הנושאים הקשים ביותר לאדם קשה התפיסה ביותר אם הוא טרם גיבש לעצמו דעה עליהם, אולם הדבר הפשוט ביותר לא יוכל להיות מובהר לאדם האינטליגנטי ביותר אם הוא משוכנע לחלוטין שהוא כבר יודע,בלי צל של ספק מה מונח לפניו."

לב טולסטוי, 1897

חברים שלום,
רציתי לשתף אתכם בחוויה מדהימה שעברתי בחודשים האחרונים בקמפוס שיאים. אני מקווה שתיהנו מהסיפור הקצר שלי…

ראשית ברצוני להציג את עצמי, קוראים לי עידן בן בסט, באביב הקרוב אני אחגוג 40 אביבים. אני מתאמן בחדרי כושר מגיל 14 כרבע מאה ועוסק באומניות לחימה כ 20 שנה ומאמן כושר מטעם קמפוס שיאים זה 10 שנים. ביום יום למעט אימונים פרטיים וקבוצתיים שאני מקיים בשעות הבוקר המקודמות ושעות הערב המאוחרות אני שותף במשרד נדל"ן שעוסק ביזמות נדל"ן ובינוי.

לא סתם נכתב שהשגרה הורגת. בשנים האחרונות מצאתי את עצמי "זוחל "לכיוון חדר הכושר ובעיקר משחית את זמני בהתקשקשות יותר מאשר באימונים. עוד פעם כתפיים רגליים ידיים, אותם מכשירים בווריאציה קצת שונה, אותן תוצאות, אותן פציעות. מעייף. יום אחד הבנתי שאני נמצא בחדר כושר מעבר ל 45 ד עושה סופר סטים ללא מנוחה מסיים את האימון ועף הביתה…עבד! ואז הרגשתי שחסר לי משהו. מה עם קצת גמישות בשביל אומניות הלחימה? מה עם קצת סבולת לב ריאה? מה אם קצת משהו חדש…???? כל הזמן אותו שיעמום רק בקצב מהיר יותר של סופר סטים.

ואז התוודעתי ל- TRX כולי נרגש ונפעם רכשתי לי אחד והתעוררתי לחיים אחרים, עבודה קצת שונה על משקל גוף, בכל מקום בכל זמן! אין תירוצים. אבל מה, לקחתי את התרגילים של מציאות חדר הכושר והעברתי אותם לעולם ה TRX אז עכשיו אני עובד על BICEPS TRICEPS במקום עם משקולות יד עם TRX . אותה חזרה לשיגרה רק בצורה קצת שונה… עדיין מצ'עמם לי!

כחלק מהאימונים הפרטיים, התחלתי לשמוע לחישות בפארקים על CROSSFIT, הלחישות הלכו והתחזקו וכולם פתאום מאמנים בשיטת קרוספיט. מה לעזאזל זה קרוספיט?! שאלתי ואף אחד לא ממש יכול היה להסביר לי, אבל הוא עושה קרוספיט! וכך במשך כמעט שנה אני שומע את לחישות הקרוספיט באוויר, אבל הוד בורותי לא מצליח להתפנות להבין מה זה קרוספיט .

דווקא אני קורא הרבה בכל מיני נושאים שקשורים בפסיכולוגיה, כלכלה נושאים שדווקא אינם קשורים לעולם הספורט אבל בסוף קשורים מאד בנפש האדם, אני משתדל לסיים ספר בחודש.

רצה הגורל ו ב 4.7.13 מצאתי את האופנוע רוכב עליי ולא אני רוכב על האופנוע, לא משהו רציני קצת ברך, הרבה כאב ובעיקר קצת זמן פנוי לחשבון נפש ועוד. ויותר מכך רצה הגורל שבזמן שאני ממתין לאורטופד בבית החולים נכנס בחור שנראה כמו מישהו שנפל בריצה עם יד שבורה, נאנק מכאבים מכופף ומחזיק את היד. למרות שהתור שלי היה לפניו כלכך ריחמתי עליו ונתתי לו להיכנס לאורטופד לפני, ותאמינו לי היה לי שפשוף נחמד בברך. בזמן שאני אצל האורטופד, שאלתי אותו מה קרה לבחור שהיה לפניי? הוא אמר שהוא פרק את הכתף. בריצה? קצת מוזר..
יצאתי מהאורטופד וגם הבחור יצא ושאלתי אותו איך הוא פרק את הכתף הוא אמר לי בקרוספיט. טוב, אם גם ממש נפצעים… אני חייב להבין מה זה.

בעודי שוכב בבית עם רגל באוויר, אשתי, שהייתה אמורה להיות הנהגת (כי אני והאופנוע שבורים) הצליחה לשכוח את ה 84 קילו שלי בבית לבד. פשוט יצאה בלעדי. זמן מעולה לקרוא על קרוספיטטטטטט. התחלתי לקרוא להתעניין ולהבין במה מדובר, זה לא רחוק ממה שאני עושה אבל עדיין יש שם מספר אלמנטים שלא עשיתי מחיי, לא ניסיתי מחיי. נראה לי שהגיע הזמן לנסות. אז איפה מתחילים? קצת יו טיוב, קריאה, הסברים, נסיונות.. טעויות, אימונים – WOD בשפת הקרוספיטרים. נחמד, מאד נחמד, אני בעניין. אז איפה לומדים לאמן קרוספיט בארץ? חבר אמר שהוא נוסע לעשות קורס בין יומיים באמסטרדם. יומיים? לא קצת קצר???? בלי לפגוע, אם אני נוסע לאמסטרדם זה בטח לא לעשות קרוספיט (אם אתם מבינים למה אני מתכוון) מצד שני יש מצב, בשביל הספורט (תרתי משמע) ואז להמשיך לענייני האחרים 😉

תוך כדי חיפוש, התקשרתי לקמפוס שיאים, דיברתי עם ד"ר איתי זיו ושאלתי אם הם מלמדים מדריכי קרוספיט? (קרוספיט הוא סימן רשום למי שלא יודע כמו קוקה קולה). אמרו לי שאין קרוספיט, אבל יש מדריכי אימון פונקציונאלי.. ומה עושים באימון פונקציונאלי? בקשתי שישלחו לי את הסילבוס. נראה נחמד, הרמות אולימפיות, קטלבל, משקל גוף, מה יכול להיות, קצת נרענן את הידע. הצטרפתי לקורס מדריכי אימון פונקציונאלי בהדרכתם של נדב בקר ופיליפ גילפרט. הבטחתי לעצמי שאני מגיע בגישה סופר חיובית (UPR (Unconditional Positive Regard. לא משנה מה, אני זורם!

היום הראשון היה מעניין מאד, מעבר לזה שכל אחד מהמשתתפים הגיע מתחום שונה, אומניות לחימה, ריצה, ריקוד, חדר כושר, פאוור ליפטינג, הייטק דיאטן. משיעור לשיעור הבנתי שזה בעצם כל מה שחיפשתי, כל מרכיבי הכושר הגופני. אם במשקל גוף דרך קטלבל וכלה בהנפות אולימפיות. התמכרתי! ההסברים של נדב ופיליפ שמגיעים מעולמות אחרים לחלוטין מהעולם שלי, כבשו אותי ! פתאום, אני מגלה תנועות חדשות שמעולם לא שיערתי שאני אבצע ויהנה, מעולם הפילאטיס, יוגה, פיטבול !!! (שאני אתמזמז עם כדור פיטבול… Damm its good ). וכל פעם מחדש נדב ופיליפ מלמדים אותנו ונותנים לנו לחוות דברים שונים, ואני אומר לעצמי בכל סוף יום… בוא'נה דווקא טוב החרא הזה 😉 יום קטלבלס, אני באקסטזה! אימון הנפת משקולות ואני רץ להירשם לקורס מאמני הרמת משקולות… פיט בול ….קניתי כמה לי, לאשתי למתאמנים (בבקשה לא לספר). וסוף סוף הגיע קרוספיט – היה נחמד וכיפי. אבל…
נדב ופיליפ האירו את עיני, לקחו אותי למחוזות חדשים שלא הכרתי וכנראה לעולם לא הייתי מכיר ללא הקורס הזה. אני חייב להודות שפשוט נפתחתי, גיליתי את עצמי מחדש! אני שוב נהנה ללכת לחדר הכושר או לפארק או כל מקום אחר. אני עושה הכל, לא מתבייש לא מתבלבל מנסה דברים חדשים ומטורפים שמעולם לא ניסיתי. אני פתוח חופשי ומאושר.

אני חושב שרמת האימונים האישיים לעצמי ורמת האימונים שאני מעביר למתאמנים שלי עלתה והשתפרה במאות אחוזים. אני עובד היום על כל מרכיבי הכושר הגופני באימונים קצרים ואינטנסיביים. אני מהיר יותר, חזק יותר, גמיש יותר וכנראה חכם יותר משהייתי אי פעם והיד עוד נטויה.
הודיתי לנדב ופילפ באופן אישי ואני חושב שגם הם יודעים שעברתי דרך, אני עובר דרך ואני משתפר כל יום.

ובנימה אישית,
אני ממליץ לכל מי שרוצה לראות דרך קצת שונה לנסות את החוויה הזאת. לכל מי שרוצה להתפתח זה המפתח לדלת שמובילה לעולם אין סופי. אני ממליץ בחום למתחילים ולמנוסים לבוא ולרענן את הידע להיחשף לעולמות חדשים. דבר אחרון, אני כבר לא רוצה להיות קרוספיטר קשוח! אני רוצה להיות פונקציונאלי "מלוכלך"!!! נקי מכל עכבות, פתוח חופשי ומאושר.
חייב ללכת ללטף את הפיטבול (FITBALL) שלי.
תהיו חזקים ותשמרו על ראש פתוח

עידן בן בסט – מאמן כושר, מדריך אימון פונקציונאלי ובקרוב… מדריך הרמת משקולות אולימפית וקטלבל ספורט

חזרה לבלוג

מאמרים באותה קטגוריה

הרשם עכשיו
הרשמה לניוזלטר אנחנו שולחים מדי פעם עדכונים ומידע על קורסים חדשים, תרצו להיות מעודכנים?

    כל הזכויות שמורות © לקמפוס שיאים באונ’ תל-אביב 2018 Sogo Digital ui & ux development Sogo Digital
    נגישות