חיפוש

בלוג

ליגה משלהן

ליגה משלהן
5 ביוני 2019 על ידיMichal

אז מי זו מאמאנט? 

זה לא בדיוק "מי" אבל קרוב – מאמאנט היא ליגת כדורשת לאימהות – משחק כדור קבוצתי עממי שמחזיר אותן לגיל העשרה ולבתי הספר של ילדיהן.
ליגת מאמאנט הוקמה בשנת 2005 וכיום משחקות במאמאנט אלפי שחקניות בכל הארץ.

גם אני רוצה להיות מאמנת!

החזון
עשרות אלפי אמהות העוסקות בספורט יביאו איתן עשרות אלפי ילדים לתוך מעגל הספורט -ובעיקר לענף הכדורעף. 
בכך, הליגה מהווה תשתית לענף הכדורעף בחשיפה והבאת צעירים לענף תוך שיתוף פעולה עם המועדונים המקומיים. 
לליגת מאמאנט מספר רב של היבטים: ספורטיבי, חברתי, חינוכי וקהילתי.

ההיבט הספורטיבי
אמהות בגילאים 45 – 30 לערך יוצאות מביתן ועושות ספורט. בגילאים אלו, לעיתים קרובות האמא העסוקה אינה מבצעת פעילות גופנית כלשהי. הכדורשת נותן לה פלטפורמה ספורטיבית ו"מחזיר את האמהות לגיל העשרה". חדוות הניצחונות, תוגת ההפסדים, שתוף הפעולה הקבוצתי וחיזוק הכושר הגופני האישי מכניסים את האמא למסגרת תחרותית.

ההיבט החברתי:
במהלך האימונים ומשחקי הליגה, נוצרת קבוצה מגובשת חברתית עם מכנה משותף, נוצרים מעגלי היכרויות חדשים ונרקמות ידידויות חדשות בין אמהות שעוברות חוויות משותפות.

הקשר בין ההורה לילד:
האמהות, שבדרך כלל הן האחראיות על הובלת הילדים לחוגים ועידודם משנות את הנוהג המשפחתי הן השחקניות ואותן באים לעודד וכדברי אחד "מהצוציקים" שלנו "פתאום אמא היא האלופה" . גם ילדים בוגרים יותר, בגיל ההתבגרות השוקעים בעולמם מגיעים עם אימם למשחקי הליגה, צופים ומעודדים , דבר המחזק את הקשר עמה ויוצר עמה נושא משותף לשיחה. 

ההיבט החינוכי:
המכנה המשותף של כל קבוצה הינו השייכות הבית ספרית. האמהות מלמדות את הילדים לחוות ספורט כחלק מאורח החיים. עוברות דרך חוויות של לדעת לפרגן למרות הפסדים במשחקים ועוד ערכים כמו התמדה והתנהגות ספורטיבית במגרש. במשחקי מאמאנט-אסור לשרוק בוז.רשאי שופט להפסיק משחק ואף לתת לקבוצה השנייה נקודה. אנו מחנכים את ילדנו לעודד את הקבוצה שלהם מבלי לשנוא את היריב.

"גאוות יחידה"
כל שחקנית בקבוצה נושאת על גב חולצת הליגה את שם בית הספר בו לומדים ילדיה. הדבר גורם לאמא המשחקת להיות מחויבת לבית הספר ובאופן ישיר, לילדיה. בנוסף, על ידי ההשתייכות של האמהות לנבחרת הספורט הבית ספרית הן מעבירות לילדים מסר שרצוי לעסוק בספורט, ולא רק במחשב או בטלוויזיה. לראייה, לראשונה בארץ נפתח בכפר סבא חוג כדורשת לילדים בכיתות א' ו-ב'="קט-עף". החוג נפתח לאור פניות מרובות של שחקניות כדורשת שביקשו מסגרת דומה לילדיהן ומהווה בסיס להצטרפות לענף הכדורעף בעתיד.

ההיבט הקהילתי
האמהות מרגישות גאווה על כך שהן חלק ממפעל עירוני ייחודי, מצליח ומשגשג. הקשר החזק הנוצר בקבוצות גורם לאמהות להתחיל וליזום פעילויות ורעיונות קהילתיים/ שכונתיים, מחוץ לכדורשת, נושא שהולך ותופח עם הזמן.

מאמאנט מאמצת את פנימיית "עלומים" פנימייה עם ילדים ממשפחות קשי יום.

 במסגרת כך הקימה מאמאנט את פרויקט "בית חם" בו משפחות מאמאנט מארחות את ילדי "עלומים" בבתיהן, ועושים איתם פעילויות משותפות כמו הליכה לסרט, טיול משפחתי, באולינג ועוד.

מאמאנט עורכת את מסיבת הסיום של הליגה בפנימייה מגייסת אומנים מהשורה הראשונה להופעת אורח וכל ההכנסות מוקדשות למען ילדי הפנימייה. בכל שנה בשיתוף עם מועדון הכדורעף אנו מארגנים טיול של מספר ימים לבוגרי הפנימייה.

בליגה פועלות מספר ועדות: ועדה מקצועית, ועדת ליגה, ועדת אירועים, ועדת גיוסים, ועדה רפואית, ועדת אינטרנט, ועדת שיווק.

פרויקטים נוספים:
אבאנט-טורנירי כדורשת לבעלים שמלווים ומעודדים כל השנה את האמא השחקנית
קידנט-טורנירי כדורשת לילדי האמהות של מאמאנט

העתיד:
פרויקט מאמאנט מהווה שליחות חברתית,ספורטיבית קהילתית. היעד שלנו הוא להכפיל ולשלש את מספר האמהות המצטרפות!
צירוף של עוד נשים יביא להגברת מעורבותן בקהילה ולא רק בתחום הספורטיבי, כפי שמשתקף מהסלוגן שמלווה את ליגת "מאמאנט":

"כל אחת יכולה"

הצטרפי עוד היום!

חזרה לבלוג

מאמרים באותה קטגוריה

הרשם עכשיו
הרשמה לניוזלטר אנחנו שולחים מדי פעם עדכונים ומידע על קורסים חדשים, תרצו להיות מעודכנים?

      כל הזכויות שמורות © לקמפוס שיאים באונ’ תל-אביב 2018 Sogo Digital ui & ux development Sogo Digital
      נגישות