חיפוש

בלוג

מדוע כדאי לעשות קורס הדרכת כושר?

מדוע כדאי לעשות קורס הדרכת כושר?
3 ביוני 2019 על ידיMichal

קורס הדרכת כושר- האם אני מתאים?!

מדוע לעשות קורס הדרכת כושר?

אנשים שונים מגיעים לקורס מדריכי חדר כושר מסיבות שונות ומגוונות. חלקם באים לרכוש מקצוע זמני לתקופת הלימודים, חלקם לצבור ידע ואף חלקם באים כדי להתחיל קריירה חדשה. כל אחד ואחת באים עם ציפיות כלשהם אך בדרך כלל כולם מופתעים בסופו של דבר מהלך הקורס.

מה מצפה לסטודנטים בקורס הדרכת כושר ומה הופך אותו לחוויה בלתי נשכחת?

כבר בשיעור הראשון מתנפצים להם מספר מיתוסים וחלק גדול מהסטודנטים מתחיל להבין שעד היום הם התאמנו בצורה חלקית או לקויה. רבים הם המיתוסים בעולם הכושר וחשוב כבר מהתחלה ליישר קו. לדוגמא – רוב המתאמנים בחדר כושר משקיעים זמן באימון אירובי וכוח בלבד. ישנם 7 מטרות נוספות מלבד שתי אלו שחייבות לקבל יחס באימון אם מטרתו לשפר את הכושר הגופני של המתאמן על כל נגזרותיו.

בחודש הראשון של הקורס הסטודנטים מתחילים לראות את עולם הכושר באופן ברור יותר. הם מתחילים לשים לב לשגיאות של המתאמנים בחדר הכושר סביבם ומגלים כמה נדיר לראות מתאמן בחדר הכושר אשר מקפיד על יציבתו ועל אופן ביצוע ראוי של תרגילים. זהו רגע מכונן עבור המדריך לעתיד כי מרגע זה והלאה לא ניתן להפסיק לזהות את השגיאות בביצועי המתאמנים והמאמנים סביבך. יש לעניין פן שלילי כשם שמבחינים בכתמים על חולצה ומיד היא מאבדת מערכה אך גם פן חיובי מכך שתפקיד המדריכים לעתיד יהיה "לנקות את הכתמים".

במהלך הקורס כולו המדריכים לעתיד נחשפים לסוגי אימונים רבים ומגוונים ורוכשים ניסיון עיוני ומעשי בכל הקשור להדרכה. יהיה עליהם ללמוד את המדע שמאחורי האימון. יהיה עליהם להרחיב את הפרספקטיבה שלהם לגבי מה אימון טוב כולל וכיצד יש להתאימו למתאמן. יהיה עליהם לעמוד במבחני ידע עיוניים ובמבחני כושר. בהחלט לא מדובר בקורס של "להרים כמה ברזלים ולקבל תעודה" אך לאחר עמידה בכל הקשיים המדריך המוכשר ידע שהוא אכן קיבל את ההכנה הטובה ביותר. בין אם יבחר כעת לאמן אנשים או רק את עצמו, שיקול דעתו יהיה ברור יותר ולא יהיה מוטה על ידי מיתוסים או גימיקים של עולם השיווק. כמובן שההכשרה לא מסתיימת בשלב זה. מדריך טוב ישאף להמשיך ללמוד בהשתלמויות ובקורסי המשך כי עולם הידע רחב מכדי להיכנס בתכניו של קורס בודד.

קורס מדריכי כושר הוא קורס שנמצא תחת פיקוח של מינהל התרבות והספורט וניתן רק על ידי גופים (בתי ספר) המאושרים במינהל הספורט להעניק תעודות אלה. מעבר לכך שהוא מהווה הכשרה נרחבת לעולם האימון באופן המקיף ביותר, מאפשר לבוגריו לאמן בחדר הכושר, בפארקים, בבית הלקוח ובעצם בכל מסגרת שהיא. זוהי דלת הכניסה לעולם שמספק רק טוב. אין איש או אישה שלא ירוויחו מכך שיבצעו פעילות גופנית ובוגרי הקורס הופכים לשגרירים של עולם הכושר – עולם אמיתי שכולו אושר.

נדב בקר (M.P.E.) – בוגר תואר ראשון ושני במסלול למדעי האימון הגופני, ראש תחום חדר כושר ומרצה בקמפוס 'שיאים', המרכז להסמכות בספורט ובתנועה המועדון לספורט באוניברסיטת תל אביב, אס"א תל אביב, ע.ר. רכז קורס "מדריכים לאימון פונקציונלי".

להגעה ליום מבוא ובדיקת התאמתך לחץ כאן

חזרה לבלוג

מאמרים באותה קטגוריה

הרשם עכשיו
הרשמה לניוזלטר אנחנו שולחים מדי פעם עדכונים ומידע על קורסים חדשים, תרצו להיות מעודכנים?

    כל הזכויות שמורות © לקמפוס שיאים באונ’ תל-אביב 2018 Sogo Digital ui & ux development Sogo Digital
    נגישות