חיפוש

בלוג

מירון רז ממכירות בהייטק לאימון אישי עם התמחות בפונקציונלי

מירון רז ממכירות בהייטק לאימון אישי עם התמחות בפונקציונלי
2 ביולי 2019 על ידיMichal

איך אחרי 20+ שנים בחברות הייטק כמנהל מכירות ופיתוח עסקי אדם קם ומשנה את חייו מקצה אל קצה.

"לפי כשנתיים החלטתי לעשות שינוי בחיי ולחפש מקצוע שבו אוכל "לגעת" באנשים ולעזור להם, לא הייתי בטוח מה אני רוצה לעשות, אני מתאמן בעצמי כ 13 שנים בחדרי כושר ובאחת השיחות עם רעייתי עלה הרעיון שאולי בגלל שאני כל כך אוהב את התחום שווה לשקול ללמוד אותו כמקצוע.

בתור אחד שסובל כל חייו מהפרעות קשב וריכוז, חששתי מההתמודדות עם החומר העיוני, כשהגעתי לקורס מדריכי חדר כושר בשיאים דבקה בי התלהבות מהלימודים שלא הכרתי בעצמי גם לא כתלמיד בילדותי ולא כסטודנט בלימודי מנהל עסקים, כמו כן גיליתי שעומדים בפני אתגרים מעשיים לא פשוטים אשר רק גרמו להתלהבות שלי מהתחום לגדול….

מאז סיום הקורס, הייתי רעב "לעוד" ועברתי (וסיימתי בהצטיינות) קורס מאמנים לאימון פונקציונאלי וכעת לומד בקורס מאסטר טריינרס- מדריכים בכירים

כיום אני מאמן אישי ברשת הולמס פלייס ומעביר חוג ספורט לאוכלוסייה מיוחדת באגודת ניצן בהרצליה, מתאמן בעצמי בקרוספיט פנדה בגבעתיים

והנה משהו שכתבתי מיד כשסיימתי את קורס מאמנים לאימון פונקציונאלי, שיסכם היטב את מה שאני מרגיש על השינוי שעברי, תהנו !

שלום לכולם,

חלקכם מכירים אותי טוב ואחרים פחות, אני בן 52 נשוי ואב לשלושה באושר רב. לפני 12 שנים כשילדי הגדולים היו בני 3, שמתי לב שכבר לא פשוט לי להרים אותם ולרוץ איתם וממש לא נוח לי לרדת לרצפה ולשחק איתם וממש קשה להתרומם לאחר מכן מהרצפה חזרה לעמידה (ילד בן 40!!!!! עם תפקוד קשישי משהו…) ….. נשמע לכם מוכר? לצערי אני מנחש שהתשובה חיובית. גם אם אתם בכושר ושומרים על בריאותכם, בוודאי ראיתם סביבכם את בני גילכם שלא שומרים על עצמם, את הוריכם וחבריהם שחושבים פעמיים לפני ישיבה על השטיח או על הדשא עם הנכדים, לכאורה פעולות פשוטות אשר אמורות למלא אותנו ואותם שמחה…. אך כמו כל מכונה או רכב, מה שלא זז מתחיל לקרטע…. לכולנו פוטנציאל בריא, אבל עם הזמן השרירים, הרקמות והמפרקים מזדקנים ביחד אתנו ולעיתים מהר יותר אם לא מפעילים אותם מספיק ונכון.

חוזר רגע לפתיח של דברי, פתאום שמתי לב שגם ברמה האסתטית חיצונית אני לא אוהב את מה שראיתי במראה אבל יותר מזה, כאחד שבחר להיות הורה בגיל מאוחר יחסית, התחלתי לחשוב ממש רחוק על איזה סבא אהיה לנכדי, בטח לא יספיק להם שיהיו לי בדיחות כאלה של מבוגרים כדי שיחשבו שאני ממש סבא מגניב, הם בטח יעדיפו סבא שיכול לרוץ איתם, לשחק איתם כדורגל ולעשות איתם טיולי אקסטרים ובעיקר סבא ששלם עם עצמו, מאושר, בריא ומחייך הרבה…..

מחשבות אלו ואחרות הובילו אותי לעשות שינוי בחיי, בתזונה ובספורט….. בכל השנים הללו עבדתי בעבודות תובעניות אשר מטבען דורשות שעות ישיבה רבות במשרד ובמטוס…. והפעילות הספורטיבית שעשיתי מנעה ממני את כאבי הגב המוכרים לרובכם כתוצאה מישיבה ממושכת….

"פאסט פורוורד" לשנת 2016, החלטה נוספת ששינתה ומשנה את חיי, עזבתי את ההייטק והחלטתי לעשות את מה שאני הכי אוהב, ללמוד את התחום לעומקו ולתרום מהידע שלי אליכם, בכל גיל ובעיקר בגילאים מתקדמים, את היכולת לשפר את איכות חייכם ולשמר יכולות גבוהות לקראת זקנה איכותית בריאה ומאושרת, וגם לאלו שחושבים שכבר אין מה לעשות וחבל על הזמן "אנחנו כבר זקנים מידי בשביל זה" אם תנסו תגלו, שבכל גיל, ובכל מצב בריאותי, ספורט פועל כמו תרופת קסם, גם אם בגילאים מתקדמים יכולת השיפור פוחתת מסיבות אנטומיות עדיין אפשר לשפר. תנועה ומאמץ יכולים לשפר את איכות חיינו גם אם אנחנו חושבים שאיחרנו איזו רכבת שבעצם לא עזבה אף פעם אף תחנה…

שיטת האימון החביבה עלי (אשר אינה פוסלת בשום צורה שיטות אחרות) הנה שיטת האימון הפונקציונלי אשר מבוססת על 7 תנועות קדמוניות שימושיות ופועלת על פי מטרות של שיפור תפקודים יומיומיים למיניהם ולא לפי פיתוח קבוצות שרירים שונות. (הכן גופך לחיים לעומת הכן גופך לקיץ…)

אם מדברים על אוכלוסיות מבוגרות, או אוכלוסיות (בכל גיל) הסובלות מלקויות או מגבלות כלשהן אשר משפיעות על תפקודי הגוף, בפשטות מטרת האימון תהיה שיפור מתמיד בתפקוד ובתנועתיות היומיומיים, עד להשגת התוצאה הנכספת.

אז אני פה בשבילכם ואם תקראו לי, אבוא בשמחה ובתרגום חפשי לאנגלית Call Me…. שלכם, מירון.

חזרה לבלוג

מאמרים באותה קטגוריה

הרשם עכשיו
הרשמה לניוזלטר אנחנו שולחים מדי פעם עדכונים ומידע על קורסים חדשים, תרצו להיות מעודכנים?

      כל הזכויות שמורות © לקמפוס שיאים באונ’ תל-אביב 2018 Sogo Digital ui & ux development Sogo Digital
      נגישות