חיפוש

בלוג

ריצות ארוכות כאורח חיים!

ריצות ארוכות כאורח חיים!
18 ביוני 2019 על ידיMichal

בשנים האחרונות אוכלוסיית הרצים גדלה משמעותית: שבילי הפארקים מוצפים, מרוצים חדשים צצים להם מדי שבוע, קבוצות ריצה חדשות נפתחות, אנשים רבים, שאפילו שנאו ספורט בילדותם, קמים בוקר אחד ומחליטים לרוץ מרתון.

נראה שהריצה הפכה להיות אורח חיים של רבים מאיתנו. אנחנו חיים ונושמים ריצה. רצים לבד או עם קבוצה, הולכים למרוצים בסופשבוע, נפגשים עם עוד משוגעים לדבר כמונו.

עם הגדילה באוכלוסיית הרצים נולד הצורך גם בידע. אנשים רוצים להבין מה הם עושים, איך למקסם את היכולות שלהם, איך להשיג מטרות…

הקורס מיועד לכלל קהילת הרצים. למדריכים ומאמנים בספורט התחרותי והעממי, ומטרתו להכשיר מדריכי ריצה איכותיים עם ידע מקיף בענף זה.

הרכזים אבי דה פילוסוף וחוה גרו, רצים פעילים מתחילת שנות ה-90, בנו את הקורס לאחר שנים של ניסיון כספורטאים ומאמנים ומתוך הרבה אהבה לענף.

למעשה זהו קורס ייחודי מסוגו בארץ, שכולו ממוקד וספציפי לריצה למרחקים ארוכים, תוך דגש על לימוד בניית תוכניות אימונים לכל הרמות, החל ממתחילים, שעושים את צעדיהם הראשונים בענף, וכלה ברצי עלית.

כל מפגש כולל חלק עיוני ומעשי, ובין היתר נלמדים הנושאים הבאים:

תורת האימון, פיזיולוגיה של המאמץ (ממוקד לריצה),בניית תוכניות אימונים לרצים, הכנה למרתון, שיטות אימון, אימון כוח לרצים, ריצה בתנאים קיצוניים, ביגוד, הנעלה ואביזרי ריצה מקצועיים, תזונה ותוספים לרצים, היבטים פסיכולוגיים לספורטאי סיבולת, טסטים ותחרויות.

כמו כן מתנסים במגוון אימוני ריצה:טכניקה, פארטלק, עליות, אינטרוולים, חזרות, שטח משתנה, טמפו, מדרגות, אימון כוח בחדר הכושר, אימוני כוח פונקציונאליים, מתיחות, תוך דגש על לימוד העברת אימונים מסוגים אלו, לרץ בודד ולקבוצה הטרוגנית.

בקורס אין מבחן עיוני, אלא התנסות בכתיבת תוכניות אימונים למקרים שונים, והגשת תוכנית אימונים מלאה עבור מקרה ספציפי. כך התרגול נעשה "על יבש", תוך כדי הנחייה צמודה של רכזי הקורס, וההתנסות הראשונה בכתיבת תוכנית אימונים לא מתבצעת לאחר סיום הקורס, "על רטוב", עם המתאמן הראשון. גם לאחר סיום הקורס הרכזים אבי וחוה מבטיחים להמשיך ללוות ולהנחות, את המדריכים החדשים בתחילת דרכם.

למידע נוסף על הקורס – הקליקו כאן !!

המעוניינים מוזמנים לאימוני טכניקה המועבר ע"י רכזי הקורס, ימי ב' 06:00 באצטדיון מרכז הספורט אוניברסיטת ת"א

חזרה לבלוג

מאמרים באותה קטגוריה

הרשם עכשיו
הרשמה לניוזלטר אנחנו שולחים מדי פעם עדכונים ומידע על קורסים חדשים, תרצו להיות מעודכנים?

      כל הזכויות שמורות © לקמפוס שיאים באונ’ תל-אביב 2018 Sogo Digital ui & ux development Sogo Digital
      נגישות