חיפוש

בלוג

רצפת האגן במעגל חיי האישה

רצפת האגן במעגל חיי האישה
4 ביוני 2019 על ידיMichal

 מהי רצפת האגן?

רצפת האגן מורכבת מקבוצת שרירים ורקמות חיבור, כלי דם ועצבים אשר עוטפים את האזור התחתון של רצפת האגן בצורת ערסל. דרך הרצפה עוברים ונתמכים צינור השתן, תעלת הלידה ופי הטבעת. זהו מבנה חזק, שתפקידו לתמוך ולהחזיק את האיברים הפנימיים.

עם השנים הרצפה נחלשת, התהליך מתחיל עם ההיריון הראשון כאשר השיא הוא בלידה וממשיך לעבר תקופת גיל המעבר, אשר בה ישנה החמרה נוספת בעקבות ירידת ההורמונים.

מרבית הנשים אינן מודעות לשכיחות הבעיה ולתופעות הרבות הנלוות אשר גורמות לפגיעה בדימוי העצמי, בנשיות, בתפקוד המיני ובאיכות החיים שלהן, אבל לעזרה חלילה וחס הן לא תיפננה, הן מקבלות זאת כגזירת גורל. כשליש מהנשים הפנו לבקשת עזרה ,וזה יקרה בערך כעבור ארבע שנים, בגלל החמרה במצב ופגיעה באיכות החיים. חבל שכך, וכל זה בגלל שכל אישה חושבת ובטוחה שרק לה זה קרה וזוהי ממש בושה ואין לדבר על כך כי זה הוא טאבו, אז לא! הרשו לי לגלות לכן, שאתן לא לבד, זוהי לא תופעה רק של סבתא שלך ובמקרה הטוב של אימא שלך, זוהי תופעה גם בקרב נשים צעירות ואף במשפחות הכי טובות. ידוע שיותר ממאה מיליון נשים בעולם, סובלות מבעיה זו או אחרת אשר קשורות לרצפת האגן. מחקרים מראים כי נשים סובלות פי ארבע מגברים, וכל אישה שלישית עד רביעית, תסבול מאחת הבעיות הקשורות לרצפת האגן.

כיצד נזהה את הבעיה?

במידה ויש לך אחד מהסימנים או יותר אל תתני לבושה לפתור את הבעיה
פני לבדיקה לרופא אורוגניקולוג שיעריך וימליץ על המשך טיפול.

אל חשש ניתוח לא בהכרח
בעבר הפתרון היחידי היה ניתוח, כיום עם הקדמה ועליית המודעות פתרונות בשפע מצויים.

את הפתרונות בצעדים פשוטים נתחיל:

נתונים ומחקרים חדשים מראים שחיזוק רצפת האגן כאורח חיים יפחית משמעותית ואפילו יימנע את הבעיות הקשורות ברצפת האגן. ניתן לחזק את שרירי רצפת האגן, ולחסוך את כל הבעיות והתופעות העלולות להיווצר, וזאת באמצעות פעילות גופנית סדירה ושימוש נכון בשרירי רצפת האגן. אחת הבעיות העיקריות היא זיהוי וכיווץ השריר הנכון, כאן בא לעזרתנו מכשיר חדש הנקרא "חזקן" אשר מספק משוב מושלם לזיהוי והפעלת שרירי ריצפת האגן שיובילו לחיזוק רצפת האגן. שימוש בחזקן כשלוש פעמיים בשבוע, ישמור לנו על ריצפת אגן בריאה ובכושר, ויימנע את הבעיות הנפוצות של רצפת אגן. כמו כן, לנשים בעלות בעיות כמו בריחת שתן ונרתיק רפוי ישופר המצב עד שליטה מלאה. מחקרים רבים מראים הבדל משמעותי ברצפת אגן בקרב נשים שהשתמשו בחזקן.

אין שום סיבה שנשים רבות תסבולנה "מהבושה הסודית", כאשר קיימותה בפנינו אפשרויות רבות ורב תחומיות לפיתרון ומניעת הבעיה.

אסיים באיחוליי – מודעות, התמודדות ושליטה מלאה.

עירית גולובנר – פז היא אחות טיפול נמרץ, תומכת לידה, יועצת כושר לנשים במעגל החיים, רכזת תחום פעילות גופנית לנשים בהיריון ואחרי לידה וריצפת האגן ובטן במעגל החיים של האישה בקמפוס שיאים, המרכז להסמכות בספורט ובתנועה המועדון לספורט באוניברסיטת תל אביב, אס"א תל אביב, ע.ר., בעלת 'עד המרכז להתעמלות' נשית למגזר החרדי בבני ברק.

רוצים להיות מדריכים המומחים בשיקום רצפת אגן ופעילות גופנית לנשים בכל שלבי ההריון ולאחר הלידה?
דברו איתנו: 074-7100300
לעמוד הקורס

חזרה לבלוג

מאמרים באותה קטגוריה

הרשם עכשיו
הרשמה לניוזלטר אנחנו שולחים מדי פעם עדכונים ומידע על קורסים חדשים, תרצו להיות מעודכנים?

      כל הזכויות שמורות © לקמפוס שיאים באונ’ תל-אביב 2018 Sogo Digital ui & ux development Sogo Digital
      נגישות